Paliwa Kopalne

prod_paliwa

Firma oferuje sprzedaż detaliczną oraz hurtową węgla kamiennego(orzech,kostka,mial,eko-groszek) oraz wegiel brunatny i brykiet.
Punkt skupu mieści się w Słonowie. Dowoz w obrebie 5km gratis. Dodatkowo 1zł/km.
Proponujemy również wegiel workowany – worki 50kg oraz 25kg

Posiadamy tylko i wyłącznie sprawdzony węgiel polskiego pochodzenia.

Orzech
Jest to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 20-40mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,7 -1,7%) gwarantuje rewelacyjne spalanie, a także eliminuje zagrożenie powstawania szlaki czy osadzania się cząstek sadzy w przewodach kominowych. Do niewątpliwych zalet tego materiału opałowego trzeba zaliczyć niską popielatość, która bezpośrednio pozwala zmniejszyć częstotliwość opróżniania komory spalania, oszczędzając tym samym nakład pracy i czasu osoby odpowiedzialnej za obsługę pieca. Niewielki stopień zanieczyszczeń czyni z tego rodzaju paliwa opał ekologiczny i przyjazny środowisku. Najistotniejszym faktem, który decyduje o tak częstym wybieraniu orzecha przez klientów są wartości opałowe, wyższe niż w przypadku węgli brunatnych.
Węgiel Brunatny
Węgiel brunatny jest skałą osadową, która dzięki wysokiej zawartości węgla (62-75%) stosowana jest jako paliwo. Przez wzgląd na wielkość ziarna, dzieli się go na 7 sortymentów: kęsy, gruby, średni, orzech, drobny, miał i niesort. Złoża występujące w Polsce tworzone są głównie przez węgiel miękki, który wydobywa się metodą odkrywkową.
Wartość opałowa węgla brunatnego, czyli ilość ciepła wydzielana przy zupełnym spalaniu i przy założeniu, że woda pozostaje w postaci pary, waha się w granicach 7,5 – 21 MJ/kg, a ciepło spalania (uwzględnia energię odzyskaną ze skraplania pary wodnej zawartej w produktach spalania) osiąga od 15 do 23 MJ/kg. Wilgotność węgli krajowych jest dość duża i osiąga nawet do 60%. Przy zakupie tego rodzaju opału warto pamiętać, że Polska Norma dopuszcza do sprzedaży jedynie ten, którego wilgotność nie przekracza 55%Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze węgla brunatnego jest zawartość popiołu, która w niektórych przypadkach może dochodzić nawet do 40%. Jest to współczynnik mający bezpośredni wpływ ma jakość spalania. Im niższy, tym efektywność spalania jest wyższa.
EKO-GROSZEK
Ekogroszek jest to paliwo stałe produkowane na bazie węgla kamiennego przeznaczone do wytwarzania energii cieplnej w nisko emisyjnych piecach z podajnikiem retortowym. A kotły z podajnikiem retortowym (potocznie nazywane kotłami retortowymi) inaczej „bez-rusztowe” są ekologicznymi i ekonomicznymi urządzeniami grzewczymi które mogą być wykorzystywane do zaopatrywania w energię ciepną gospodarstw domowych zarówno jedno jak i wielu rodzinnych, dużych obiektów komunalnych, obiektów przemysłowych oraz w ciepłowniach jako źródło peryferyjne. Najważniejszymi zaletami kotłów z podajnikiem retortowym są:
Sprawność na poziomie 80% do 85% która gwarantuje znacznie niższe koszty produkcji energii cieplnej które w praktyce jest około 2 razy niższe niż przy zastosowaniu energii ze spalania gazu ziemnego ,a aż czterokrotnie niższe niż przy zastosowaniu oleju opałowego. W warunkach zimowych zużycie ekogroszku w gospodarstwie domowych przy zastosowaniu kotła o mocy 15-25 kW, wynosi ok. 1-1,5 kg/h i warto zauważyć iż kotły z podajnikiem retortowym są o 40% tańsze w eksploatacji od tradycyjnych kotłów rusztowych.
BRYKIET
Brykiet jest produktem całkowicie naturalnym, powstaje w procesie suszenia, mielenia i prasowania węgla brunatnego. Proces wytwarzania podlega stałemu nadzorowi produkcyjnemu, co pozwala na utrzymanie stałej, wysokiej jakości produktów, a możliwości produkcyjne i zasoby surowca gwarantują dostępność produktu i stabilną cenę. Brykiety z węgla brunatnego można stosować w kotłach grzewczych, wkładach kominkowych i kominkach zamkniętych. Do optymalnego wykorzystania opału wymagana jest wysoka temperatura spalania.